2020 / 02 / 28 ( Fri )

TAMSTA JAZZ WEEKEND | Ashley Henry trio (UK) | Marijus Aleksa MAPS feat. JAB (LT-UK)

  • Durys: 19:00
  • Renginio pradžia: 20:00
  • Stilius: jazz | urban | electronic
  • Bilieto kaina nuo: 12.00
Pirkti bilietus


IŠANKSTINIAI BILIETAI: 12 € stovimas | DVIEJŲ DIENŲ BILIETAS nuo 20 €
BILIETAI BRANGS !
STALIUKŲ REZERVAVIMAS: Įsigijus sėdimą bilietą būtina staliuko / vietų rezervacija telefonu +370 680 21 534, arba el. paštu club@tamsta.com.

Vasario 28 d. 20:00 Ashley Henry Trio (UK) | 21:00 Marijus Aleksa MAPS feat. JAB (LT-UK) | JAB DJ SET (Vieta: Tamsta Club)
Vasario 29 d. 13:00 Ritmo dirbtuvės (Vieta: Tamsta muzikos salonas, A. Strazdelio g. 1, Vilnius)
Vasario 29 d. 20:00 Rick Leon James Trio (UK) | 21:00 Native Dancer (UK) | Ashley Henry DJ SET

RITMO DIRBTUVĖS
13:00 , Tamsta muzikos salone
Ashley Henry (klavišai), Rick Leon James (bosinė gitara), Marijus Aleksa (būgnai) (Vieta: Tamsta muzikos salonas, A. Strazdelio g. 1, Vilnius)

20:00 ASHLEY HENRY TRIO (UK)
21:30 MARIJUS ALEKSA MAPS feat. JAB (LT-UK)
+
22:30 JAB DJ SET

Išgirsti, ko klausomasi madinguose Londono džiazo klubuose ir kokios pasaulinės džiazo muzikos tendencijos gimsta būtent šio miesto scenoje melomanus kvies pirmą kartą vyksiantis „Tamsta Jazz Weekend“.

„Šiandieninė Londono džiazo scena – išskirtinis reiškinys. Maža Pietų Londono bendruomenė per paskutinius tris – keturis metus pradėjo savotišką atgimimo judėjimą. Džiazo bendruomenė čia sparčiai plečiasi, su elektronika bei urban skambesiu susimaišiusio džiazo prieš eidamas į klubus klauso ir dvidešimtmetis jaunimas, o pati džiazo muzika jau kurį laiką atsiranda populiariosios muzikos topuose“, – pasakoja vienas iš renginio sumanytojų, būgnininkas Marijus Aleksa.

Ne vienerius metus Londone praleidęs muzikos kūrėjas ir atlikėjas M. Aleksa linksniuojamas ne tik kaip vienas ryškiausių mūsų šalies, bet apskritai – Europos būgnininkų. Su įtakingais Anglijos muzikos vardais grojęs ir įrašinėjęs muzikantas nusprendė dalelę šios scenos parsivežti ir pristatyti vilniečiams.

„Paskutinėmis vasario dienomis Tamstoje vyks keturi koncertai, meistriškumo kursai, taip pat svečiai iš Jungtinės Karalystės dalinsis savo inspiracijomis grodami DJ selekcijas. Su visais muzikantais esu vienaip ar kitaip susijęs – kartu grojome, įrašinėjome“, – sako atlikėjas.

Londoną Vilniuje vasario 28 d., penktadienį kurs džiazo pianisto Ashley Henry trio. Su įrašų kampanija „Sony“ sutartį pasirašęs atlikėjas šiais metais nominuotas geriausio džiazo muzikos albumo nominacijai „Worldwide Awards“ apdovanojimuose. Prie albumo įrašų prisidėjo ir pats M. Aleksa, kurio projektas „MAPS“ taps antrąja „Tamsta Jazz Weekend“ vakaro grupe.

Lietuvių atlikėjų kompanija pasirodys kartu su iš Londono atvyksiančiu perkusistu JAB – Junior Alli – Balogun. JAB – perkusistas ir muzikos kūrėjas, prodiuseris, grojęs su tokiais vardais kaip Floating Points, Theo Parish. Marius su Junior kartu grodavo Londono džiazo klubuose ir įvairiuose džiazo projektuose, turuose, kaip sesijiniai muzikantai. “Užkulisiuose aptarinėdavome džiazo ir šokių, minimalistinės elektroninės muzikos apjungimo galimybes, o 2018 metais abu realizavome tas mintis savo soliniuose leidiniuose – JAB EP ‘Directions’, o aš su savo EP ‘Maps’.” – prisimena Marijus. Beje Junior’o kūrinys ‘Directions’ yra nominuotas „Worldwide Awards“  geriausio metų kūrinio nominacijoje. O vasario 29 dieną visi kartu gyvai sugros ir JAB EP „Directions“, ir pirmąjį Marijaus solinį albumą „MAPS”, skambėjusį ir „BBC 1“ radijo eteryje.

 

„Lietuvoje turim gero jaunimo, kurie kuria įdomiai ir įvairiai. Džiugu, kad lietuviškas jaunas džiazas atranda savo veidą. Beje šis festivalis ne tik apie atlikėjus, bet ir apie klausytoją. Remdamiesi Londono pavyzdžiu norime pritraukti jauną auditoriją klausyti džiazo ir Lietuvoje, kuris šiais laikais nebeskamba kaip akademinė muzika, pritraukianti tik vyresnio amžiaus publiką, o kaip tik – diktuojanti naujas tendencijas. Auginti ne tik muzikantus, bet ir klausytojus – vienas iš festivalio tikslų“, – sako Marijus.

Išgirsti, kuo kvėpuoja šiandienos Londono džiazo scena savo mieste bei sudalyvauti muzikiniuose meistriškumo kursuose vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami vasario 28 – 29 dienomis klube „Tamsta“.