2022 / 11 / 08 ( Tue )

JAUNO DŽIAZO DIENOS

  • Durys: 18:30
  • Renginio pradžia: 19:00
  • Stilius: jazz
  • Bilieto kaina nuo: 5.00
Pirkti bilietus


5.00

IŠANKSTINIAI BILIETAI: 10 €
STALIUKŲ REZERVAVIMAS: telefonu +37066949342 arba el. paštu club@tamsta.com. Rezervacija nemokama, bus laikoma iki 19:00

Šis festivalis – skirtas skatinti pagarbą autorių teisėms bei populiarinti džiazo muziką Lietuvoje.

Programa:
Dviejų Lietuvos džiazo grupių Collaborative Jazz Septet (vad. Donatas Petreikis ir Karolis Šarkus) bei The Schwings Band (vad. Remigijus Rančys) koncertai.

The Schwings Band koncertas.

The Schwings Band grupė yra vintažinio džiazo, svingo bei New Orleans džiazo ansamblis. 2011 m. Vilniuje, grupę subūrė Lietuvos žinomas džiazo muzikantas, multiinstrumentalistas Remigijus Rančys. Ansamblis greit tapo populiarus vietinėse Lietuvos džiazo festivalių, klubų bei džiazo šokėjų scenose. Nuo 2013 m. The Schwings band pradėjo tarptautinę koncertinę veiklą. Grupė koncertavo Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje, Danijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Estijoje bei Suomijoje. The Schwings Band muzika kontrastinga kaip ir lietuviški metų laikai – ji gali skambėti vasariškai karštai, rudeniškai melancholiškai, žiemiškai liūdnai ir pavasariškai džiaugsmingai. Grupė šiemet pristato naują albumą ‘Plombyras’. Plombyras ir ankstesni grupės albumai ‘Teisutis’, ‘Fyodor’, ‘Good Thing’ ir ‘Plazi’ tapo muzikos įrašų platformos Bandcamp džiazo/svingo žanrų kategorijos bestseleriais.


Collaborative Jazz Septet koncertas.

Tai vienintelis džiazo septetas Lietuvoje, autentiškai atliekantis bebop ir hardbop erų įkvėptą autorinę muziką. Vienas iš geriausių būdų tobulėti kaip muzikantui ar atrasti naujų muzikos krypčių – bendradarbiavimas su kolegomis muzikantais ar kitų krypčių menininkais. Ir kuo daugiau kokybiškų bendradarbiavimų – tuo geriau! Be abejo, daugelis menininkų šį kūrybos konceptą supranta ir aktyviai naudoja, tačiau svarbiausia nepamiršti jo svarbos ir meninės reikšmės kasdieniame gyvenime. Tai suprato ir geri draugai, atlikėjai, multi-instrumentalistai, kompozitoriai ir aranžuotojai Donatas Petreikis ir Karolis Šarkus – pažįstami jau daug metų, per kuriuos kartu išklausė ir aptarė daug muzikos, diskutavo saksofonistų temomis, dalinosi savo kuriama muzika. Dažnai tai likdavo studijos ribose ir neiškildavo į viešumą. Pagaliau abu atlikėjai sukaupė pakankamą muzikos žinių bagažą, apjungė jėgas ir, iš meilės džiazo tradicijai, dienos šviesą pasiekė ‘Collaborative Jazz Septet’! 2020 m. lapkričio mėnesį pasirodė debiutinis šio kolektyvo albumas, o šių metų festivalyje grupė pristato antrąjį albumą ‘That Groove’ . Grupė gyvuoja kiek daugiau nei trejus metus, visi joje grojantys muzikantai yra ilgą sceninę patirtį turintys profesionalai. Verta paminėti, kad dalį grupės narių sudaro ne tik lietuviai, bet ir atlikėjai iš Lenkijos bei Suomijos.

Pusę surinktų lėšų už parduotus bilietus skirsime VšĮ Mėlyna ir geltona paramos fondui.
Renginių ciklo dizaineris – Art Belikov
Renginių ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Bilietai brangs.

UA

Всім гарного дня! 7-8 листопада відбудеться фестиваль ‘Young Jazz Days vol. 2’, що буде проходити в містах Каунасі та Вільнюсі. Ці заходи популяризують джазову музику та виховують повагу до авторів та авторських прав.

Ви почуєте виступи двох литовських джазових гуртів: „The Schwings band“ та ‘Collaborative jazz septet’.

Українців, які бажають відвідати заход, пропускають безкоштовно, а половина коштів, зібраних від проданих квитків, буде передана на підтримку українського товариства – Blue & Yellow. Щоб отримати запрошення, надішліть нам листа на електронну пошту – info@spmuzika.com із зазначенням свого ПІБ.