2020 / 09 / 17 ( Thu )

In albedo | Melquíades

  • Durys: 19:00
  • Renginio pradžia: 20:00
  • Stilius:
  • Bilieto kaina nuo: 10 € | Bilietai parduodami renginio dieną klubo kasoje nuo 19:00

STALIUKŲ REZERVAVIMAS: telefonu +370 680 21 534, arba el. paštu club@tamsta.com. Rezervacija nemokama, laikoma iki 19:30.

Rugsėjo 17 d. 20 val. Muzikos klube Tamsta grupė „In albedo“ kartu su teatro “cezario grupė“ aktoriais pristatys muzikinį performansą „MELQUÍADES“, kuris gimė kartu su grupės pirmąja tuo pačiu pavadinimu viniline plokštele.

Kartu tai reta proga pamatyti bei išgirsti grupę „Inalbedo“ Lietuvos scenoje. Nors visi grupės nariai – lietuviai, kol kas „In albedo“ dažniau groja ir yra geriau žinoma užsienyje, negu tėvynėje. Bendradarbiaudama su atlikėjais iš įvairių pasaulio kampelių, grupė koncertavo tarptautiniuse festivaliuose ”VOLT 2011” (Vengrija), „Vilnius Jazz 2013“ (Lietuva), „PlatzhirschFestival 2015“ ir “MuziekBiennale 2016“ (Vokietija) ir kt., dalyvavo džiazo muzikos kolaboracijose Baltarusijoje bei Indijoje, vedė muzikines dirbtuves moksleiviams Vokietijoje, pernai dalyvavo išskirtiniame projekte su muzikantais bei šokėjais iš Vokietijos, Olandijos ir Mianmaro.

Kompozitorė, vokalistė ir klavišininkė Ieva Marija Baranauskaitė, būgnininkas Martynas Stoškus, gitaristas Justinas Žilys, saksofonininkas Stasys Šalaševičius ir bosistas Gabrielius Rimeika žada įspūdingą ir unikalų pasirodymą, kuriam sukurti ir įgyvendinti savo jėgas suvienijo įvairių sričių menininkai. Kartu su muzikantais Melkiado istoriją pasakos teatro ir kino aktoriai: Juozas Gaižauskas bei Paulius Čižinauskas. Renginio apšvietimu rūpinsis gerai teatro pasaulyje žinomas šviesų dailininkas Rimas Petrauskas, kostiumais – dizainerė Rūta Lendraitytė, o pasirodymo kvapą kurs viena žymiausių Lietuvos parfumerių Laimė Kiškūnė, kuri sukūrė čigono Melkiado kvapą specialiai viniliniai plokštelei ir perfomansui.

Teatras, literatūra, šviesos, kvapai, bet visų pirma – muzika. „Inalbedo“ muzika savita, jungianti Jazz, TripHop, Reggae, Drum‘n‘Bass, Psychedelic, Dub, World, FreeJazz, Fusion, ProgressiveRock stilius. Užsienio klausytojai ypač vertina sudėtingas ritmines struktūras, unikalias solo vietas, improvizacijos derinimą su kompoziciniais elementais bei stiprius grupėje grojančius muzikantus.

„Koncertuodami užsienyje visuomet sulaukiame ne tik mums labai malonaus dėmesio bei gero įvertinimo, bet ir klausimo, kur galima įsigyti „In albedo“ albumą. Po paskutinio turo Vokietijoje nusprendėme apibendrinti savo veiklą ir išleisti debiutinį albumą, vinilinę plokštelę „MELQUÍADES“, nemėgstame daryt dalykų paprastai, tad su albumu gimė ir muzikinis spektaklis, apjungiantis literatūrą muziką, teatrą ir kitų sričių menininkus – sako „In albedo“ būgnininkas.
Čigonas Melkiadas (Melquíades) – tai G. G. Markeso (Márquez) legendinio kūrinio „Šimtas metų vienatvės“ personažas.

„Skaitydama „Šimtą metų vienatvės“ perskaičiau sakinį: „kai jį ne kartą laidojo, jie parašė vienintelį tikrą dalyką, kurį apie jį žinojo: MELQUÍADES“. Tada supratau, kad G. G. Márquezo legendinio kūrinio personažas čigonas Melkiadas (Melquíades) yra kaip gandas, kurį visi žino ir pažįsta iš nuogirdų, bet kartu apie jį nežino ir nieko tikro. Jis ta mitinė, kupina simbolių būtybė, kuri atspindi ir įkūnija „In albedo“ muzikoje bei tekstuose nagrinėjamus psichologinius, dvasinius ir alcheminius procesus bei mituose ar pasakose randamus archetipus, o kartu ji ir ta grandis, jungianti „ In albedo “ muziką su vaizduotės teatru „cezario grupė“, dažnai nagrinėjančiu metafizines temas ir panardinančiu žiūrovą į daugybę patyrimo sluoksnių.

Kai kas nors pradeda pasakoti istoriją, kiekvienas įvykis jau pasakojimo metu yra įvykęs. Todėl mes klausome istorijos, kurią Melkiadas jau numatė ir parašė prieš šimtą metų. Mūsų pasakotojas gali būti įsikūręs dabartyje ar ateityje, kad apsakytų mums praeitį. Melkiadas gyvena laike, kuriame įvykiai atrodo taip, tarsi jie atsitiko seniai. Dėl šios perspektyvos jis žino ne tik praeitį, apie kurią jis kalba, bet ir praeities ateitį.
Čigonas Melkiadas su savo taboru atklysta į miestelį gyventojams pristatyti naujausių pasaulio stebuklų: skraidančių kilimų, magnetų, ledo, teleskopų ir dar visokių kitokių įdomybių. Jis įvairias vaiduokliškais būdais tai atsiranda, tai išnyksta, o kiekvieną sykį miręs jis vėl ir vėl „švytėdams iš laimės“ prisikelia: kartais tik dėl to, jog nesijaustų vienišas, kartais tam, kad praleistų valandų valandas, sanskrito kalba ant pergamento užrašinėdamas šimto metų vienatvės istoriją, o kartais tam, kad praneštų, jog paskutinį sykį mirė ne nuo kalmaro užpuolimo, kaip buvo manoma iki šiol, bet nuo karštinės, gulėdamas Singapūre ant smėlio. Pakvaišusiems iš godumo pirkėjams jis visuomet primena, kad ne aukse glūdi laimė, o visus jo nuostabius išradimus galima būtų apibūdinti vienu sakiniu, kurį jis mėgsta kartoti: „Visi daiktai patys turi savo gyvenimą“. Melkiadas yra fantastiška, nenurimstanti, fatališkais bruožais pasižyminti siela, apie jį sklando gandai, neva jis turi magiškų galių ir žino visas Nostradamo paslaptis, neva jis nusimano ir apie senovinius vienuolio Hermano Cripple raštus, neva jo gentis buvo „nušluota nuo žemės paviršiaus ir dingo neaiškiomis, žmogaus protu nesuvokiamomis aplinkybėmis“. Jis visuomet atrodo turintis šiek tiek antgamtiškų savybių, užsiimantis pakvaišėliškais eksperimentais čigonas, mikliomis rankomis su milžiniška susivėlusia barzda, dėvintis tą pačią seną nebemadingą liemenę bei varno sparnus primenančią kepurę, pabalusiais smilkiniais, truputį primenantis azijietį, visuomet gaubiamas liūdnos auros, niekada nesijuokiantis, nes dėl skvarbaus žvilgsnio kadaise netekęs savo dantų ir puikiai pažįstantis kitas dalykų puses. Visuomet toks pat, kokį pažinojo vaikystėje ir sūnus, ir tėvas, ir senelis. Melkiadas šitos ir visų kitų sanskrito kalba ir privataus imperatoriaus Augusto I-ojo šriftu parašytų bei lacedeamonijos kariniu kodu užkoduotų istorijų autorius. Ir, kai jį ne kartą laidojo, jie parašė vienintelį tikrą dalyką, kurį apie jį žinojo: MELQUÍADES.
Kiekvienas žmogus, kiekviena karta ateina tam, kad sukurtų savo istoriją iš juoko, šilumos, gerumo, ironijos, liūdesio alchemijos, išminties, čigonų, burtų, išradimų, tiesos ir beprotybės, o po to išeina ir po savęs palieka mitą apie tai, kaip ieškojo aukso šimte metų vienatvės, o Melkiadas jį ranka užrašė mirusia kalba ant pergamento. Nes istorija vis ta pati, ir nėra praeities ir dabarties, ir ateities nėra, yra tik laikinumas ir dar tai, kas mums tame svarbu.“ – apie performanso ir albumo pavadinimo gimimą pasakoja grupės vokalistė Ieva Baranauskaitė.

Renginio metu bus galima įsigyti vinilinę plokštelę.
Klavišai ir vokalas: Ieva Marija Baranauskaitė
Mušamieji: Martynas Stoškus
El. gitara: Justinas Žilys
Bosinė gitara: Gabrielius Rimeika
Saxofonas: Stasys Šalaševičius
Musika ir dainų teksta: Ieva Marija Baranauskaitė
Aktoriai: Juozas Gaižauskas and Paulius Čižinauskas (www.cezariogrupe.lt/)
Šviesų dailininkas: Rimas Petrauskas
Kvapo dizainerė: Laimė Kiškūnė (www.laimekiskune.lt/)
Kostiumų dizainerė: Rūta Lendraitytė (www.utalla.com/ruta-lendraityt)
Garso inžinierius: Mantas Tamulionis
Literatūros ištraukos: Gabriel García Márquez “Šimtas metų vienatvės”

Renginys įvyks besilaikant visų LR Vyriausybės nustatytų taisyklių ir rekomendacijų:
– Į klubą įleidžiami klausytojai tik dėvintys
nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
Valgant ir geriant jų dėvėti neprivaloma.
– Renginyje negali dalyvauti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (karščiavimas,
kosulys, dusulys), bei asmenys, kuriems nėra pasibaigusi privaloma savizoliacija.
– Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių
lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. Kovo 23 d. Įsakymu nr. V-483 „dėl sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo”.
– Prieš įeinant į klubą, prašome dezinfekuoti rankas.
– Prašome laikytis bent 1m atstumo nuo kitų renginio dalyvių.
– Visi renginio dalyviai privalo laikytis asmens higienos – rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas ir k.t.
– Renginio dalyviai bus registruojami (vardas ir telefono numeris)
– Nesilaikant šių taisyklių, bus paprašyti palikti renginį ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.