2022 / 05 / 04 ( Wed )

GITARŲ ŠĖLSMAS’22

  • Durys: 18:30
  • Renginio pradžia: 20:00
  • Stilius: gitaristų konkursas

Konkurse dalyvauti gali kiekvienas(-a) gitaristas(-ė) ir bosininkas(-ė) iki 35 metų amžiaus norintis ir galintis savo jėgomis sukurti ir sugroti savo kūrybinį polėkį, jį įrašyti ir atsiųsti dalyvauti konkurse. Konkursui siunčiami įrašai autorinių kompozicijų, sugroti gitara (akustine, elektrine, bosine) bet kokiame stiliuje.

Pastaba: praėjusių Gitarų Šėlsmo ir Guitar Day’ konkursų pagrindinių prizų (1-os vietos) laimėtojai konkurse toje pačioje kategorijoje dalyvauti negali.

Jeigu norite dalyvauti konkurse, atsiųskite savo įrašytą kompoziciją mp3 formatu elektroniniu paštu adresu: konkursui@gmail.com, laiško „Subject“ nurodydami „Gitarų Šėlsmas 2022 konkursui“. Siunčiamą bylą reikia pavadint „dalyvio vardas-kūrinio pavadinimas.mp3“. Laiške pageidautume laisva forma pristatyti save (kas toks ir iš kur, ką veikiate šiaip, amžius, kontaktinė informacija ir pan.), pristatyti savo kūrinį (sukūrimo istorija, galbūt dedikacija, ar šiaip idėja), aprašyti naudotą įrangą (gitara(-os), įrašymo technika, programinė įranga ir pan.).
Jei dėl kokios nors priežasties negalite elektroniniu paštu atsiųsti savo kompozicijos – kreipkitės į konkurso organizatorius puslapio apačioje nurodytais būdais.

Konkursinis kūrinys

Autoriniai kūriniai skirstomi į tris kategorijas:

I. Rock/Blues. Į šią kategoriją papuola kūriniai, kurių stilistika rock/bluesrock/hard-heavy/pop/funk
1 vieta – Fender American Ultra Stratocaster
2 vieta – informacija rengiama

II. Jazz/Classic. Į šią kategoriją papuola kūriniai, kurių stilistika jazz/fusion/traditional blues/classic-acoustic
1 vieta – informacija rengiama
2 vieta – informacija rengiama

III. Bass. Į šią kategorija papuola kūriniai, atlikti bosine gitara ir/arba kontrabosu, kūrinių stilius nevaržomas.
1 vieta – Godin Shifter Classic
2 vieta – informacija rengiama

Konkurso eiga
Kūrinių priėmimo pradžia 2020.03.01, 0:00, pabaiga 2022.04.01, 23:59
Nuo 2022.04.05 iki 2022.04.20 bus vykdoma dalyvių atranka (publikos ir komisijos balsavimas), kuriam pasibaigus bus atrinkti 12 aukščiausius balus surinkusių autorių kūriniai, pateksiantys į finalinį konkurso etapą – gyvos muzikos klube Tamsta įvyksiantį gyvą koncertą. Koncerto diena – 2022.05.04. .
Koncerto metu autoriai privalės atlikti konkursinį kūrinį gyvai (bus sudarytos visos sąlygos pasirodyti kartu su kolektyvu ar vienam su muzikine fonograma, kurią turėtumete pasiruošti patys) bei dar vieną kompoziciją pasirinktinai (tai gali būti ir kitas autorinis kūrinys, ar koveris ir pan.). Komisija papildomai vertins gyvą atlikėjų pasirodymą ir bus išrinkti nugalėtojai.

Vertinimo kriterijai
Kiekvienas norintis už pateiktus kūrinius konkurse balsuoja įvertindamas balais (naudojama dešimtbalė vertinimo sistema – 1 yra blogiausias įvertinimas, 10 yra geriausias įvertinimas) tris kriterijus:

Kūrybiškumas – tai kūrinio idėja, mintis, originalumas, muzikinės kalbos įvaldymas, forma, patiko/nepatiko ir pan.
Atlikimas – grojimo technika bei instrumento įvaldymas, atlikėjiška garso kokybė.
Įrašas – čia jau techniniai įrašo niuansai – gitaros garso, įrašo kokybės, garso estetika ir pan.

Skaičiuojant balsus bus taikomas svorinis koeficientas, t.y. įvertinant tai, kad ne visi turi galimybę kokybiškai įrašyti, tai „Įrašo“ kriterijus nebus pats reikšmingiausias, jam bus taikomas mažas svorinis koeficientas. Savaime suprantama, kad „Kūrybiškumas“ turės didžiausią svorinį koeficientą – 0.6, „Atlikimas“ – 0.3, o „Įrašas“ – 0.1. Kūrinys gali surinkti maksimaliai 10 balų.